Zbrylony cukier? Jeden prosty składnik z kuchni rozwiązuje ten problem raz-dwa
Cukier to składnik codziennego użytku, który znajduje swoje miejsce w wielu kuchennych zastosowaniach. Dodajemy go do ciast, deserów czy słodkich wypieków, a także podajemy do herbaty lub kawy, zwłaszcza gdy odwiedzają nas goście. Jednak nic tak nie psuje wrażenia, jak widok zbrylonego cukru w cukiernicy – dla wielu osób to może być źródłem wstydu. Na szczęście istnieje prosty patent, by temu zapobiec.
Co zrobić, żeby cukier nie był zbrylony? Prosty patent
Jeśli chcesz, by zbrylony cukier znów stał się idealnie sypki, wystarczy włożyć do torebki lub pojemnika kawałek chleba. Po krótkim czasie cukier wchłonie wilgoć z pieczywa i odzyska swoją pierwotną konsystencję, dzięki czemu będzie już gotowy do użycia. To prosty i sprawdzony sposób na uratowanie nawet mocno zbrylonego cukru. Ten sposób zawsze wykorzystywała moja mama, przez co u mnie w domu nikt nie obawiał się podawać cukiernicy gościom (którzy musieliby „rozłupywać” cukier łyżeczką). Tak samo dobry efekt przyniesie wrzucenie do pojemnika lub torebki z cukrem pianki marshmallow lub słonego krakersa.
Co zrobić, żeby cukier się nie zbrylił?
Aby zapobiec zbrylaniu się cukru, warto trzymać go w szczelnie zamkniętym pojemniku, który ochroni go przed wilgocią. Najlepiej wybierać suche i chłodne miejsce do jego przechowywania, z dala od źródeł ciepła, takich jak kuchenka czy piekarnik. Dobrze jest też unikać częstego otwierania dużego opakowania – lepiej odłożyć niewielką ilość cukru do codziennego użytku i trzymać ją w osobnym pojemniku. Dzięki tym prostym zasadom cukier pozostanie idealnie sypki na dłużej.
Jeśli przechowujesz cukier w oryginalnym opakowaniu, po każdym użyciu starannie je zamykaj, najlepiej za pomocą klipsa. Dodatkowo unikaj nabierania cukru mokrą łyżeczką, ponieważ wilgoć przeniesiona w ten sposób może przyspieszyć proces zbrylania.