Ta dieta zakłada dość spore spożycie tłuszczu. Czy wiesz, o jakiej mowa?
Dieta niskowęglowodanowa ma wielu zwolenników. Ogranicza spożycie węglowodanów – takich jak te występujące w zbożach, roślinach strączkowych, roślinach strączkowych, chlebie, warzywach bogatych w skrobię i owocach – i zwiększa spożycie pokarmów bogatych w białko i tłuszcz.
Dieta ta może pomóc w walce z cukrzycą typu 2 i chorobami metabolicznymi oraz zapobieganiu im. Aby czerpać wszystkie metaboliczne korzyści diety niskowęglowodanowej, samo ograniczenie węglowodanów nie wystarczy. Nadal musisz codziennie spożywać określoną liczbę kalorii, które pochodzą z dobrego źródła tłuszczów i białka. Istnieje również wiele różnych rodzajów diet niskowęglowodanowych, które mają różne proporcje.
Kalorie na diecie niskowęglowodanowej
Standardowe menu składa się z tłuszczu (40%) i białka (35%), a pozostała część pochodzi z węglowodanów. Ile kalorii spożywać? Aby uzyskać skuteczną utratę wagi, należy spożywać 1500 kalorii dziennie, z czego 600 powinno pochodzić z tłuszczu. Ponieważ 1 gram tłuszczu równa się dziewięciu kaloriom, w 24-godzinnym oknie można uzyskać 67 gramów tłuszczu. Co więcej, powinieneś również zwracać uwagę na rodzaj tłuszczu i białka, które spożywasz podczas posiłków.
Staraj się spożywać więcej tłuszczów nienasyconych, ponieważ zawierają one również śladowe ilości białka i są bogate w przeciwutleniacze i minerały. Dobra zawartość tłuszczów nienasyconych znajduje się w produktach spożywczych, takich jak orzechy, nasiona, owoce morza, ciecierzyca i niektóre produkty mleczne.