Kapusta to prawdziwy skarb kulinarny, można przygotować ją na wiele pysznych sposobów. Od tradycyjnych potraw takich jak na przykład bigos czy gołąbki po te bardziej nowoczesne i wyszukane. Z kolei zasmażana kapusta to jeden z najsmaczniejszych dodatków do tradycyjnych obiadów – idealnie komponuje się na przykład z kotletem schabowy. Warto postawić na odrobinę urozmaicenie i przygotować ją nieco inaczej niż zawsze.
Jak zrobić zasmażaną kapustę z boczkiem i jabłkiem?
Zazwyczaj do zasmażanej kapustki dodaje się boczek – jest to klasyczna wersja tej potrawy. Warto jednak dorzucić jeszcze jeden składnik, który sprawi, że danie to będzie smakować o niebo lepiej. Zasmażana kapusta z jabłkiem to pyszna i aromatyczna potrawa, która łączy w sobie delikatność kapusty z wyrazistym smakiem jabłka. Ta kombinacja tworzy naprawdę doskonałe połączenie smaków.
Przepis: Zasmażana kapusta z jabłkiem
Jabłka sprawią, że tak przygotowana kapusta jest dużo smaczniejsza. Koniecznie przekonajcie się o tym sami
- Kategoria
- Dodatek
- Rodzaj kuchni
- Tradycyjna
- Czas przygotowania
- 40 min.
- Liczba porcji
- 1
Składniki
- pół główki kapusty
- 1 cebula
- 3 kwaśne jabłka
- 10 dag wędzonego boczku
- 1 łyżka mąki
- koperek
- sól
- 2 szklanki wody
Sposób przygotowania
- Przygotowanie kapusty i cebuliNajpierw poszatkujcie kapustę i pokrójcie cebulę w piórka. Następnie zalejcie całość 2 szklankami wody, dodajcie sól i gotujcie do miękkości.
- Dodawanie jabłekObierzcie jabłka i zetrzyjcie je na tarce. Gdy kapusta będzie już prawie miękka, to dodajcie ten owoc.
- Przygotowanie zasmażkiPrzygotujcie zasmażkę z pokrojonego boczku wytopionego na patelni i wymieszanego z mąką.
- Gotowanie kapustyDodajcie zasmażkę do kapusty i podduście całość.
Jak odpowiednio przygotować kapustę?
Zasmażana młoda kapusta to wyjątkowo delikatne i aromatyczne danie, które doskonale komponuje się z różnymi potrawami. Jej subtelny smak i konsystencja sprawiają, że jest idealnym dodatkiem do wielu dań, między innymi kotleta schabowego, ale też doskonale smakuje podana tylko z młodymi ziemniaczkami lub pieczywem.
Zanim jeszcze przejdziecie do obróbki termicznej tego warzywa – pamiętajcie, by pozbyć się ciemniejszych i bardziej odstających liści kapusty. Co więcej, niektóre osoby do szatkowania kapusty używają blendera – niestety, jest to bardzo zły pomysł i przestrzegamy przed tą metodą. Dlaczego? Wiele blenderów jest w stanie poszatkować kapustę tylko na niezwykle drobne kawałeczki. Po drugie – uchodzi z niej wtedy niemal cały sok, a to z kolei przekłada się negatywnie na jej walory smakowe, ale też konsystencję całego dania. Do poszatkowania kapusty dobrze sprawdzi się specjalna szatkownica, ale także tzw. nóż szefa kuchni z długą i szeroką głownią.
Czytaj też:
Placki z cukinii zawsze robię z tym 1 szczególnym składnikiem. Podkręca efekty mojego odchudzaniaCzytaj też:
Zapiekane pomidory według Ani Starmach to moje najnowsze odkrycie. Robię je w 20 minut