Trening na skakance jest bardzo prosty. Wymaga niewiele miejsca oraz daje świetne rezultaty. Zaledwie pół godziny intensywnego skakania jest w stanie spalić od 300 do 400 kcal. Jak wykonać taki trening w domu? Przykładowe ćwiczenia zaprezentowała w „Dzień Dobry TVN” Ewa Brodnicka. Obejrzyj materiał wideo:
Co daje skakanie na skakance?
Poza oczywistym spalanie kalorii w ekspresowym tempie, skakanie na skakance niesie mnóstwo korzyści dla zdrowia i urody. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem ćwiczeń wykonać krótką rozgrzewkę. Pomaga to przygotować mięśnie i tkanki łączne kończyn dolnych do treningu.
-
Skakanka może zwiększyć elastyczność i sprężystość mięśni nóg, co prowadzi do zmniejszenia ryzyka urazów kończyn.
-
Całe ciało staje się smuklejsze, ale też silniejsze i jędrniejsze.
-
Skakanie na skakance pozwala rzeźbić mięśnie nóg i pośladków.
-
Skakanka wymaga cyklicznych ruchów całego ciała, co doskonale wpływa na koordynację. Poprawia komunikację układu nerwowego między mózgiem, nadgarstkami i mięśniami kończyn dolnych.
- Skakanie na skakance wzmacnia kości i stawy (przed rozpoczęciem ćwiczeń upewnij się, czy możesz je wykonywać – niektóre choroby i przebyte urazy mogą być istotnym przeciwwskazaniem).
-
Podczas skakania tętno bardzo szybko rośnie i utrzymuje się na wysokim poziomie. Taki trening doskonale wpływa na układ krążeniowo-oddechowy.
- Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na metabolizm, przyspieszając go.
- Sport gwarantuje wyrzut endorfin, które wprawiają nas w dobry nastrój. Jeśli dodatkowo przypomnimy sobie czasy dzieciństwa, dobry humor mamy zapewniony.
Skakanka to domowy sprzęt cardio, w który naprawdę warto zainwestować.
Czytaj też:
To już nie zabawka uczennic, a prawdziwy fit gadżet. Poznaj 8 korzyści płynących ze skakanki