Które parówki mają lepszy skład? Porównaliśmy oferty Lidla i Biedronki – wnioski cię zaskoczą

Które parówki mają lepszy skład? Porównaliśmy oferty Lidla i Biedronki – wnioski cię zaskoczą

Dodano: 
Parówki
Parówki Źródło: Wikimedia Commons
Kupujesz parówki w Lidlu lub Biedronce? Sprawdź, która z sieci ma w ofercie lepszy produkt. Ta wiedza z pewnością przyda ci się podczas kolejnych sprawunków.

Parówki nie cieszą się dobrą sławą, zwłaszcza te dostępne w popularnych supermarketach. Zazwyczaj obfitują bowiem w zbędne i szkodliwe dodatki. Od tej „reguły” są jednak wyjątki. Można je znaleźć między innymi w ofercie Biedronki i Lidla. Obie sieci mają w swoim asortymencie wyroby, które cechuje prosty oraz krótki skład. Nie różnią się one też zbytnio pod względem wartości odżywczych. O przewadze jednej propozycji nad drugą decydują drobne szczegóły. Sprawdź, co warto wybrać i dlaczego.

Najlepsze parówki w Lidlu i Biedronce

W rankingu biedronkowych parówek bezapelacyjnie wygrywa towar marki Kraina Wędlin (seria Nature). Z kolei „numerem jeden” w ofercie Lidla są parówki Pikok Pure. W składzie obu wyrobów pierwsze miejsce zajmuje mięso wieprzowe z szynki. Znajdziemy w nich również sól i cukier. To jednak niejedyne podobieństwo między nimi. Obie propozycje mają identyczną wartość odżywczą i zawartość białka – odpowiednio 281 kcal i 15 g w 100 gramach. Nie różnią się też zbytnio, jeśli chodzi o ilość całkowitego tłuszczu czy soli.

Które parówki wybrać – z Biedronki czy Lidla?

Wartości odżywcze przedstawionych wyżej parówek są bardzo zbliżone. Trudno więc o jednoznaczny „werdykt”. Minimalną przewagę nad „konkurencją” mają wyroby z Lidla. Zawierają bowiem mniej nasyconych kwasów tłuszczowych i więcej błonnika niż produkty z Biedronki – odpowiednio 9,3 g i 0,9 g w 100 gramach. Dla porównania towar marki Kraina Wędlin dostarcza mniej niż 0,5 g błonnika i 9,6 g nasyconych kwasów tłuszczowych w takiej samej porcji. Jak widać różnice te są bardzo niewielkie i nie wpływają w istotny sposób na jakość opisywanych artykułów spożywczych. W tym przypadku śmiało można więc ogłosić remis, zwłaszcza że mają one identyczną cenę. Za opakowanie o wadze 250 gramów trzeba zapłacić 6 złotych i 79 groszy.

Czytaj też:
Te lody z Biedronki to hit… ale tylko z wyglądu. Smak załamuje nawet fanów słodyczy
Czytaj też:
Jej niedobór skraca życie. Lekarz ostrzega: Polacy zapominają o tej cennej witaminie.

Opracowała:
Źródło: Czytamy Etykiety